[ Wiedźma ]:: radykalna grupa anarcho-feministyczna
« @ O nas @ Wydawnictwo - dystrybucja @ Działalność @ Zin Wiedźma @ Plakaty, ulotki @ Fuck Finger @ Linki @
[ WIEDŹMA ]:: radykalna grupa aanrcho-feministyczna
<< PowrótPHOOLAN DEVI- zamordowana


Kiedy usłyszałam tą wiadomość nie mogłam w nią uwierzyć. To dziwne uczucie, tak jakby umarł ktoś bliski. Phoolan Devi znałam z książki, znałam jej historię, była to jedna z tych historii, które dodają dużo siły i energii, to była historia podczas czytania której nie sposób powstrzymać łez, nie sposób dojść do porządku dziennego i nie sposób jej zapomnieć. Phoolan już za życia była legendą, była uosobieniem odwagi i buntu wobec niesprawiedliwości, pogardy dla ubogich i kobiet. Mściła się wyrządzając krzywdę tym co ją krzywdzili. Nie wiem skąd brała siłę do życia. Była dzieckiem gdy wychodziła za mąż nie chcąc tego, przeżyła szereg gwałtów i upokorzeń, a pomimo tego podnosiła się z każdej udręki. Jest utożsamieniem prawdziwej kobiecej siły, prawdziwej walki o własne życie. Historia Phoolan choć kończy się tragicznie jest esencją nieugiętej determinacji w walce o godność i wolność.

Urodziła się w ubogiej rodzinie należącej do jednej z najniższych hinduskich kast. Wychowywana w myśl zasad że "dziewczynka nie istnieje bez swego ojca, brata, wuja czy męża. nie może sama chodzić po ulicy, a jeśli nie jest mężatka, jest nieczysta, przeklęta. wydana na pastwę każdego." nie stosuje się do tych zasad, rodzice nie są z niej zadowoleni, uważają ją za zbyt śmiałą i bezczelną, co nie przystoi porządnej dziewczynce. Phoolan ma zatargi ze swoim bogatym wujem, który wyciął drzewo przeznaczone na posag Phoolan, dziewczynka jest pełna złości na niego, gdyż drzewo było dla niej cenne i było jej własnością. Po raz pierwszy Phoolan pokazuje swój bunt i werwę. Aby pozbyć się zbyt wulgarnej córki rodzice znajdują jej 35 letniego wdowca i wydają 11 letnią Phoolan za mąż, choć zgodnie z prawem ślub może brać dopiero po skończeniu 16u lat. Wydana siłą za mąż przeżywa potworne męki u boku dorosłego faceta nie stroniącego od gwałtu i przemocy. Phoolan wspomina: "Moja twarz dotyka ziemi, on leży na moich plecach jest taki ciężki, a ja nie mogę wykrzyczeć bólu, jaki wąż mi zadaje wnikając w moje ciało. Moje życie odchodzi, a ja nie mogę ani krzyczeć, ani się bronić. On mówi, że nie może nic dobrze ze mną zrobić i weźmie nóż, żeby otworzyć mi brzuch i włożyć tam swojego węża..."

Po jakimś czasie Phoolan zostaje wygnana przez męża i staje się wyrzutkiem, pogardzana przez wszystkich, jest wielokrotnie gwałcona i bita, zatrzymana na podstawie fałszywych oskarżeń jest gwałcona przez policjantów. W końcu trafia do bandy, w której poznaje Wikrama, zakochują się w sobie, Phoolan po raz pierwszy raz w życiu przeżywa uczucie miłości, czułości, po raz pierwszy raz w życiu ktoś ją szanuje, rozmawia z nią i słucha tego, co ona mówi. Mszczą się, najpierw na mężu Phoolan, potem na policjantach i fałszywych oskarżycielach Phoolan. Po kilkunastu miesiącach Wikram zostaje zamordowany przez thakurów - jednej z wyższych kast, do których należał były szef bandy, zabity przez Wikrama w obronie Phoolan. Phoolan zostaje porwana do wioski Behmai, przez kilka tygodni jest maltretowana, bita i gwałcona. Ucieka, poprzysięga zemstę i zakłada własną bandę razem, z którą dokonują szereg napadów.14 luty 1981 był przełomową datą, Phoolan wraz ze swymi podwładnymi bandytami napada na ludzi, którzy więzili ją po śmierci Wikrama. Mści się!!! Zabitych zostało 22 mężczyzn. Ten dzień rząd ogłosił "Masakrą Dnia św. Walentego". Za głowę Phoolan wyznaczono nagrodę. Po dwóch latach pościgu Phoolan poddaje się na własnych warunkach. W więzieniu przebywa 11 lat, gdzie jest kilkakrotnie operowana, kiedy dostaje krwotoku lekarze wycinają jej macicę, pomimo że nie było to konieczne, mówią:" nie chcieliśmy, by urodziła się kolejna Phoolan Devi". W 94 roku Phoolan za sprawą lewicowych polityków wychodzi na wolność. Startuje w wyborach, na jej wiece przychodzą tłumy, by zobaczyć "legendarną królową bandytów". Staje w obronie biednych, dzieci i kobiet. W maju 1996 Phoolan Devi wchodzi do parlamentu. Dostaje cały czas pogróżki z przysięgami zemsty za wymordowanie mężczyzn z wioski Behmai. 25 lipca 2001 padają strzały. Królowa bandytów umiera. "Jej życie to historia buntu i oporu przeciw uciskowi i prześladowaniom" mówi prezydent Indii.

Pozostaje pragnienie zemsty!!!

Gośka
<< Powrót

łebmajster:: AxZx @ AxZx @ 2004 @
O Stronie | Administracja